Zářijová otevíračka 24.9. - 25.9.

Jedna z poseldních zářijových otevíraček "Na Pláni"! Těšit se můžete na expozici pokrývající obě světové války, výstavbu opevění, ale i poválečnou historii naší armády. 
 
  • SOBOTA 9:00 - 18:00
  • NEDĚLE 9:00 - 16:00

Sezóna 2022

Objekt je veřejnosti přístupný vždy od dubna do října každý poslední víkend v měsíci od 9:00 do 17:00 hod. O velkých prázdninách otevřeno ještě o víkendech uvedených zde na webu nebo našem facebooku. Pro školy, zájezdy a jiné skupiny je možné dohodnout prohlídky.
 
 ZÁŘÍ 2022 | 24.9 - 25.9. 2022
  • SOBOTA 9:00 - 18:00
  • NEDĚLE 9:00 - 15:00
 

Kudy k nám?

Autem se k nám dostanete nejlépe z Červeného Kostelce cestou ve směru Stárkov, Rokytník. Svůj vůz můžete zanechat přímo u pěchotního srubu - k němu se dostanete po odbočení na lesní cestu, která bude po vyýjezdu z ostré zatáčky po vaši levé ruce, společně s ukazatelem na naše muzeum. 
 
Jete-li k nám ze směru opačného, tedy Adršpach, Teplice, Rokytník, Police, pravděpodobně minete v zatáčce jako první Pěchotní srub T-S 19 "Turov", jehož návštěvu taktéž doporučujeme. K nám můžete odtud pokračovat pěšky po naučné stezce, nebo zanechat svůj vůz o něco výše po minutí ukazatele, po pravá ruce na naše muzeum. 
 
 
 
Turistická sezóna na dvacítce začne 27.6. - 28.6!

Muzeum v pěchotním srubu 

V Evropě se pomalu schyluje k válce. Československo staví val na obranu republiky, jehož součástí je i pevnostní uzávěra v malebné vesnici na úpatí Jestřebích hor Chlívce. V září roku 1938 čekají vojáci na rozkaz k výstřelu. Nepřišel…

Co předcházelo těmto událostem, díky komu vzniklo Československo, aby mohlo být ukradeno a zase vybojováno zpět? Na to vše by Vám měla odpovědět expozice v prostorách pěchotního srubu T-S 20 „Na Pláni“. V našem malém muzeu nahlédnete do života československých legionářů v Itálii, prožijete budování opevnění na úpatí Jestřebích hor, atmosféru mobilizace ze září 1938 a následnou hořkost Mnichovské dohody. Seznámíte se s československým ale i domácím odbojem. Zejména s osudy skupiny SILVER A a životem úmyslně zapomenutého divizního generála Jana Kratochvíla, velitele 1. Československého armádního sboru v SSSR. Budeme se těšit na Vaši návštěvu! 

Muzeum se nalézá v pěchotním srubu T-S 20 Pláň, který se nachází nad obcí Chlívce (asi 100 m od silnice na Červený Kostelec). Objekt je veřejnosti přístupný vždy od dubna do října každý poslední víkend v měsíci od 9:00 do 17:00 hod. O velkých prázdninách otevřeno o víkendech uvedených zde na webu nebo našem facebooku. Pro školy, zájezdy a jiné skupiny je možné dohodnout prohlídky viz. kontakty.

Srdečně Vás zveme na oživlé prohlídky na našem objektu, které proběhnou poslední zářijový víkend!

Uniformy a jiné exponáty v objektu nezůstávají a dováží se tam jen v otevírací dobu kvůli vlhkosti a zlodějům. :-(

Objekt je veřejnosti přístupný vždy od dubna do října každý poslední víkend v měsíci od 9:00 do 17:00 hod. Během léta je otevírací doba doplněna ještě o data uvedená na webu.

Podporují nás

 
24.9. - 25.9.2022 | Zářijová otevíračka