Turistická sezóna na dvacítce 

S ohledme na akutální situaci budeme zřjemě nuceni posunout termín zahájení letošní sezóny. Neodvažujeme se proto zatím určit přesné datum, nicméně hned jak bude situace o něco příznivější, dáme Vám vědět prostřednictvím našeho webu a facebooku. 
 
Mějte se v těžkých časech dobře a budeme se na Vás v brzké době těšit!
 

Zahájení sezóny 2020 | Pravděpodobně květen

 

Kudy k nám?

Autem se k nám dostanete nejlépe z Červeného Kostelce cestou ve směru Stárkov, Rokytník. Svůj vůz můžete zanechat přímo u pěchotního srubu - k němu se dostanete po odbočení na lesní cestu, která bude po vyýjezdu z ostré zatáčky po vaši levé ruce, společně s ukazatelem na naše muzeum. 
 
Jete-li k nám ze směru opačného, tedy Adršpach, Teplice, Rokytník, Police, pravděpodobně minete v zatáčce jako první Pěchotní srub T-S 19 "Turov", jehož návštěvu taktéž doporučujeme. K nám můžete odtud pokračovat pěšky po naučné stezce, nebo zanechat svůj vůz o něco výše po minutí ukazatele, po pravá ruce na naše muzeum. 
 
 
 

Muzeum v pěchotním srubu 

V Evropě se pomalu schyluje k válce. Československo staví val na obranu republiky, jehož součástí je i pevnostní uzávěra v malebné vesnici na úpatí Jestřebích hor Chlívce. V září roku 1938 čekají vojáci na rozkaz k výstřelu. Nepřišel…

Co předcházelo těmto událostem, díky komu vzniklo Československo, aby mohlo být ukradeno a zase vybojováno zpět? Na to vše by Vám měla odpovědět expozice v prostorách pěchotního srubu T-S 20 „Na Pláni“. V našem malém muzeu nahlédnete do života československých legionářů v Itálii, prožijete budování opevnění na úpatí Jestřebích hor, atmosféru mobilizace ze září 1938 a následnou hořkost Mnichovské dohody. Seznámíte se s československým ale i domácím odbojem. Zejména s osudy skupiny SILVER A a životem úmyslně zapomenutého divizního generála Jana Kratochvíla, velitele 1. Československého armádního sboru v SSSR. Budeme se těšit na Vaši návštěvu! 

Muzeum se nalézá v pěchotním srubu T-S 20 Pláň, který se nachází nad obcí Chlívce (asi 100 m od silnice na Červený Kostelec). Objekt je veřejnosti přístupný vždy od dubna do října každý poslední víkend v měsíci od 9:00 do 17:00 hod. O velkých prázdninách otevřeno o víkendech uvedených zde na webu nebo našem facebooku. Pro školy, zájezdy a jiné skupiny je možné dohodnout prohlídky viz. kontakty.

Srdečně Vás zveme na záhájení sezóny v datu výročí 80. let od betonáže našeho objektu, které proběhne poslední dubnový víkend! 

Uniformy a jiné exponáty v objektu nezůstávají a dováží se tam jen v otevírací dobu kvůli vlhkosti a zlodějům. :-(

PARTNEŘI - FRANCIE 1944 / STÁRKOV 

Otevřeno 25.4. - 26.4. 2020 | 9:00 - 17:00

Objekt je veřejnosti přístupný vždy od dubna do října každý poslední víkend v měsíci od 9:00 do 17:00 hod. Během léta je otevírací doba doplněna ještě o data uvedená na webu.

Podporují nás

25.4. - 26.4.2020 | Zahájení sezóny na dvacítce