Starkstadt 1938 / 2017

STARKSTADT 1938 - 2017

Jako každý rok proběhla naším spolkem pořádaná ukázka s příznačným názvem Starkstadt 1938. Název, či upoutávka, kterou jsme pro letošní rok vytvořili by snad někoho mohla mást, že se jedná o rekonstrukci událostí, které se snad odehrály přímo v malebném Stárkově. Nikoliv. Dobový název obce a potažmo její náměstí jsme si pouze vypůjčily pro názornou ukázku toho, co se odehrávalo během bouřlivého roku 1938 na Broumovsku. 

Letošní ročník se vydařil i přes vydatný déšť. Deště se nezalekli jak návštěvníci, kteří se i přes drsné podmínky dostavili v hojném počtu, tak účinkující z řad klubů vojenské historie. Naopak počasí dodalo letošnímu Stárkovu tu správnou atmosféru zařijových dní. 

Děkujeme tedy všem, kteří dorazili, návštěvníkům, technice a nebo uniformovaným účastníkům. Děkujeme ale i obci Stárkov, která každoročně umožní konání této akce. Tak zase za rok! 

Objekt je veřejnosti přístupný vždy od dubna do října každý poslední víkend v měsíci od 9:00 do 17:00 hod. Během léta je otevírací doba doplněna ještě o data uvedená na webu.

Podporují nás

 
24.9. - 25.9.2022 | Zářijová otevíračka