Spolek

Kdo jsme

Spolek Vojenské Historie T-S 20 Pláň vznikl v roce 1996 s cílem vybudovat v objektu československého opevnění muzeum, věnující se historii čs. zahraničního, i domácího odboje a tradici československých legionářů. Současně tyto tradice připomínat nejen v prostorách muzea, ale i prostřednictvím pietních aktů, rekonstrukcí bitev a výstav.

Činnost spolku se snažíme směřovat k regionálním osobnostem a událostem z Červenokostelecka, Policka a Broumovska. Mimo to vlastníme další dílčí exponáty a uniformy napříč obobím 1914-1993, které používáme při mnoha dalších akcích po celé republice. 

Historické jednotky

Vojenské tradice a historii se snažíme reprezentovat prostřednictvím uniformované jednotky československých legionářů, a to konkrétně Arditů 33. československého střeleckého pluku. Období první republiky reprezentujeme v uniformách 1. praporu 22. pěšího pluku z Jičína a Strážního praporu VIII vznikající Hraničářského pluku 17, které obsazovaly opevnění v Jestřebích horách.

Velice rádi zúčastníme některé z akcí, natáčení či piety věnované obdobím první světové války nebo první republiky. Proto nás neváhejte kontaktovat na našem spolkovém emailu: ts20plan@seznam.cz

 

Spolupracujeme

  • Československá obec legionářská Jednota Hradec Králové
  • Vlastivědný spolek Červený Kostelec
  • Post Bellum - Paměť Národa
  • Město Police nad Metují
  • Město Červený Kostelec

Otevřeno 28.4. - 29.4. 2018 - 80 let od betonáže!

Objekt je veřejnosti přístupný vždy od dubna do října každý poslední víkend v měsíci od 10:00 do 17:00 hod. Během léta je otevírací doba doplněna ještě o data uvedená na webu.

Podporují nás

28.4. - 29.4. - 80 LET OD BETONÁŽE !!! -  Zahájení muzejní sezony 2018
22.9.  - Starkstadt 1938/2018 - Výročí 80. let mobilizace